امروز : پنج شنبه ۶ مهر ماه ۱۴۰۲
English
فارسی
ذخاير سنگ گچ
دوشنبه ۷ ارديبهشت ماه ۱۳۹۴
Ecgdgafx.jpg
ذخایر سنگ گچ

اگر چه در بیشتر كشورهای دنیا معادن سنگ گچ به صورت زیرزمینی هستند ولی در ایران تمام معادن سنگ گچ به شكل سطحی و با روش های استخراج روباز استخراج می‌شوند. سنگ گچ مانند اغلب سنگ های مصرفی دیگر با روش چالزنی و انفجار استخراج می‌گردد. همچنین چنانكه ذخیره به شكل تپه یا كوه باشد و لایه های گچ در امتداد افق پیوسته باشند، استخراج سنگ گچ توسط ماشین های استخراج پیوسته امكان پذیر است.
ذخایر سنگ گچ در تمام قاره های دنیا وجود دارد. ذخایر بزرگ سنگ گچ در قاره های آمریكا، آسیا و استرالیا وجود دارد. همچنین در اروپا نیز معادن سنگ گچ به شكل سطحی استخراج می‌شوند. در آمریكای شمالی معادن سنگ گچ سطحی است و در بیابان های یوتا ذخایر سنگ گچی به شكل پودر وجود دارد. در ایران در بیشتر مناطق ذخایر سنگ گچ وجود دارد. ذخایر سنگ گچ ایران دارای كیفیت های مختلف و با شرایط گوناگون زمین شناسی می‌باشند.
 
ذخایر سنگ گچ شناسائی شده در جهان بالغ بر ۳/۳ میلیارد تن تخمین زده شده اند. میزان ذخایر سنگ گچ به تفكیك كشورها در جدول ذیل آورده شده است.
 
ردیف نام منطقه میزان ذخیره (میلیون تن)
1 ایران 900
2 اروپا 800
3 آمریکا 730
4 کانادا 450
5 آسیا (بدون ایران) 100
6 مکزیک 70
7 آمریکای جنوبی 70
8 آفریقا 70
9 اقیانوسیه 70
10 سایر کشورهای آمریکای مرکزی 20
مجموع 3300
کشورهای اصلی تولیدکننده گچ در شکل زیر و در قالب نقشه جهان نشان داده شده‌اند که در آن لیست کشورهایی که ذخایر عظیمی از معادن گچ را دارند و در مقادیر قابل ملاحظه‌ای این ماده را تولید‌‌ می‌کنند آورده شده است. آخرین به روز رسانی این آمار مربوط به ماه دسامبر ۲۰۱۲‌‌ می‌باشد. همانطور که در نقشه نشان داده شده است کشور چین با ظرفیت تولید ۴۵ میلیون تن بزرگترین تولید کننده گچ در جهان به شمار‌‌ می‌آید. ایران با ظرفیت ۱۳ میلیون تن مقام دوم بزرگترین تولید کننده گچ در جهان را داراست و پس از ایران کشورهای اسپانیا و ایالات متحده آمریکا، تایلند، ژاپن، مکزیک، ایتالیا، کانادا و استرالیا قرار دارند که جزو ۱۰ کشور برتر تولید کننده گچ در جهان‌‌ می‌باشند.
نکته بسیار مهم درخصوص صنعت گچ ایران این است در آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۲ کل تولید گچ جهان رقمی درحدود ۱۵۲ میلیون تن بوده است که ظرفیت تولید ۱۳ میلیون تن در ایران معادل ۹% از کل تولید جهان‌‌ می‌باشد.
پودر گچ
سنگ گچ
سنگ آهک
شرکت بازرگانی کانسار سنگ جنوب دریک نگاه
شرکت  در سال 1390 در استان بوشهر تاسیس گردید و با استفاده از معادن غنی و نیروی متخصص و بهره مندی گسترده از کارخانه تمام اتوماتیک گچ با تولید روزانه 1000 تن انواع گچ زیر کار،نازک کاری، میکرونیزه و گچ پاششی ضد آب بهره مندی از ماشین آلات معدنی ، ناوگان حمل و نقل زمینی و دریایی و امکانات فراوان تجاری در داخل و خارج از کشور دامنه فعالیت و صادرات محصولات خود را در کشورهای حوزه خلیج فارس،آفریقا و هندوستان گسترش داده است این شرکت با تاسیس دفتر فروش در کشور کویت این توانایی را دارد که محصولات تولیدی خود را در محل مورد نیاز مشتری تحویل نماید.

 

نمونه محصولات

تماس با ما
آدرس کارخانه : دشتستان – کیلومتر 16 جاده برازجان، دالکی
تلفکس : 33543055 77 (98+)
همراه : 9177720717  (98+)


کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت کانسار سنگ جنوب می باشد